TRENER BUDUĆNOSTI IMA JASNU PORUKU

Žakelj: Moramo naći način da se osvježimo za naredne mečeve

Košarkaši Budućnosi upisali su 11. trijumf u sezoni tako što su opravdali ulogu favorita i savladali Krku u Novom Mestu (86:75) u 16. kolu ABA lige.

Sa 18 poena razlike, plavo-bijeli su riješili meč još u prvom poluvremenu, a Andrej Žakelj zadovoljan je kako je odrađeno prvo od tri gostovanja zaredom.

Čestitke igračima na pobjedi. Posebno jer smo u turbulentnom trenutku. Mislim da nismo počeli onako kako smo se dogovorili prije svega u odbrani. Mislim da smo u drugoj četvrtini bili mnogo bolji. Bili smo bez nekoliko igrača, tako da su neki drugi dobili priliku. Neki igrači su iskoristili priliku kako treba, neki ne. Čeka nas naporan ritam i u Evrokupu, a u petak je opet ABA liga i moramo naći način da se osvježimo i pripremimo za naredne utakmice“, rekao je trener Budućnosti.

Naredna obaveza Podgoričana je utakmica protiv Arisa u Grčkoj 17. decembra u okviru 15. kola Evrokupa.