Zvezda pokorila Bosfor u prvom meču Evrolige u Novoj godini

Košarkaši Crvene zvezde ubilježili su pobjedu na gostovanju Fenerbahčeu 85:76 (18:26, 9:16, 22:23, 28:19) u prvom meču Evrolige u Novoj godini. Bila je to prva pobjeda beogradskog tima nad ekipom sa Bosfora u “Ulker sports areni”, nakon devet vezanih poraza.

Rezultatska klackalica bila je na snazi do rezultata 15:14, kada je Fener preuzeo kontrolu nad utakmicom.

Prednost domaćeg tima je rasla i do 10 poena, da bi crveno-bijeli u finišu treće četvrtine pohvatali “konce”, a Rokas Gedraitis, Jago i Branko Lazić na startu poslednje četvrtine kompletirali seriju 11:0 za prvo vođstvo ekipe sa Malog Kalemegdana još od šestog minuta (61:57).

Marko Gudurić je prekinuo niz gostiju, ali su brzo Lazić trojkom i Majk Tobi zakucavanjem odveli sastav Janisa Sferopulosa na plus šest (66:60). Vicešampioni ABA lige nisu tu stali, osam poena prednosti prvi put su imali nakon trojke Nemanje Nedovića na isteku 34. minuta (69:61).

Nedović je u 37. minutu iznudio faul u napadu Džonatana Motlija, peti isključujući za snažnog centra. Odmah zatim Miloš Teodosić jetrojkom donio Zvezdi plus devet, a kada je Adam Hanga na minut i 23 sekunde prije kraja sa linije za slobodna bacanja donio prvaku Srbije maksimalnih 12 poena viška (79:67) bilo je jasno da će Fenerbahče pretrpjeti prvi poraz nakon šest utakmica u svim takmičenjima, odnosno dolaska Šarunasa Jasikevičijusa na klupu.

Pobjednike je predvodio Džoel Bolomboj sa 24 poena. Gedraitis je ubacio 19, a dvocifren je bio i Nedović sa 12 poena.

Kod Fenerbahčea, Najdžel Hejs-Dejvis je postigao 21, Skoti Vilbekin 14, a Motli 11 poena.