Zvezdi pobjeda, Mornaru opstanak

Mornar je izgubio od Crvene Zvezde u Baru sa 65:87 u veoma dinamičnom duelu , a poslednji zaostali meč u regionalnom takmičenju Barani će odigrati protiv Igokee.

Gosti iz Beograda su sjajno tovorili meč sa serijom od 0:9, dok su na prvi poen igrači Mornara čekali skoro 4 minuta kada je poentirao Gregor Glas za tri poena. Ipak predvođeni sjajnim Nedovićem sa 13 i Petruševim sa 6 poena izabranici Duška Ivanovića ubjedljivo su završili prvu četvrtinu.

U drugoj dionici Zvezda je nastavila u istom ritmu i rutinski održavala dvocifrenu prednost. Malo se razbudila domaća ekipa u poslednja dva minuta i serijom 7:0 popravila utisak.
Lazarević se istakao kod gostiju u drugoj četvrtini, a u poenterskom učinku priključili su se još i Dobrić kao i Luka Mitrović dok je kod barskih momaka Glas bio najefikasniji sa 9 poena. Na odmor se otšlo sa rezultatom 25:47.

Nakon posrnulog Mornara bez kormila u prvom poluvremenu, u nastavku smo gledali vidno ispirisane Barane koji su se šutem za tri poena vratili u igru i postigli 25 poena u trećoj dionici nasuprot Zvezde koja je imala 19, ipak ni to nije bilo dovoljno pa su gosti pred odlučujuću četvrtinu otišli na odmor sa pristojnom razlikom.

Poslednjih 10 minuta su bili rezervisani za ono što ekipa Mihajla Pavićevića najbolje zna a to je tranzicija i šutevi u istoj. Četiri vezane trojke je pogodio Mornar na startu četvrtine. Prišli su domaći i na “minus 6” u jednom trenutku. Ipak poenima najiskusnijeg Mitrovića Zvezda je vratila prednost da bi nakon toga Petrušev poveo Zvezdu na “plus 13”.
Stao je motor “barskog zlata” u finišu i sa svega jednim poenom u poslednjih 4 minuta nisu uspjeli da odole crveno – bijelima.

Najefikasniji na meču bio je Nemanja Nedović sa 20 postignutih poena a pratio ga je Glas sa 19.