Zvezda prokockala šansu da prvi put pobjedi u Barseloni

Košarkaši Barselone savladali su Crvenu zvezdu u sedmoj rundi Evrolige rezultatom 86:81 poslije neizvjesne završnice.

Domaći su bolje otvorili utakmicu, ali je Zvezda uz pomoć Miloša Teodosića uspjela da se spusti na “minus” tri do kraja prve četvrtine – 21:18. Prednost Katalonaca u drugoj četvrtini išla je na +17 (42:25) zahvaljujući seriji od čak 21:7 tokom koje crveno-bijeli nisu imali rješenja u napadu, a sa druge strane parketa Barsa se razletjela po terenu.

Međutim, kada se to možda nije očekivalo s obzirom da su izgledali slomljeno, Zvezda je uzvratila. Serija 18:4 vratila je crveno-bijele u meč do poluvremena na kojem je bilo 47:43 za Barselonu.

Tokom treće dionice Barselona je ponovo išla na dvocifrenu prednost (61:51), ali Zvezda je ponovo pokazivala karakter i vraćala se u meč. Konstantno je ekipa Janisa Sferopulosa bila u igri, u toku četvrte dionice uspjela i da izjednači na 78:78, ali od toga više nisu mogli.

U posljednjih nekoliko minuta imali su nekoliko očajnih napada baš u momentima kada je trebalo da preuzmu prednost. Takođe, pravili su dosta grešaka, a dogodile su se i dvije tehničke crveno-bijelih koje su dobili trener Sferopulos i Luka Mitrović.

Domaće je do pobjede vodio Džabari Parker sa 20 poena. Dobru podršku je imao u centrima Viliju Ernangomezu sa 18 i Janu Veselom sa 14 poena, čiji zemljak Tomaš Satoranski je takođe bio dvocifren sa 10 poena.

Najefikasniji akter meča bio je Zvezdin Luka Mitrović, sa 22 poena. Miloš Teodosić je upisao 13, Dejan Davidovac 12, a Nemanja Nedović 11 poena. Podbacio je Šabaz Nejpir, sa samo dva poena za 25 minuta provedenih na parketu Palau Blaugrane.