ABA LIGA / FINALE

Zvezda se metlom vratila na regionalni tron

Košarkaši Crvene zvezde novi su šampioni ABA lige. Večeras su rezultatom 82:76 savladali Partizan u trećoj utakmici finala regionalnog takmičenja i tako sa maksimalnih 3:0 svrgli najvećeg rivala sa trona.

Crveno-bijeli su prvi tim koji je u finalu ABA lige uspio da pobijedi rivala na gostujućem parketu još od 2018. i pobjede Budućnosti upravo nad Zvezdom u Beogradu. Takođe ovom pobjedom Zvezda se ponovo izjednačila po broju trofeja regionalnog takmičenja sa Partizanom. Vječiti rivali su neprikosnoveni sa po sedam trofeja.

Zvezda je večeras bila bolji rival na parketu Beogradske arene što pokazuje činjenica da je Partizan samo jednom vodio i to početkom treće dionice (44:42).

Od prvog momenta izgledalo je kao da je Zvezda tim koji ima jasan plan kako da napadne crno-bijele. Otvorili su meč sa 12:4, a nakon tajmauta Željka Obradovića Partizan je uspio da pronađe kakav-takav ritam i da do kraja prvih 10 minuta spusti zaostatak na 20:18.

Tokom druge četvrtine bila je slična priča. Prednost Zvezde je bila najviše četiri razlike koliko je bilo i na poluvremenu, 42:38.

Partizan je sa boljom energijom otvorio drugo poluvrijeme i serijom 6:0 došao do prvog, ali ispostavilo se, jedinog vođstva. Branko Lazić je uzvratio trojkom i vratio vođstvo na 45:44, koje crveno-bijeli nisu ispustili do kraja.

Na osam i po minuta do kraja Zvezda je stigla do najveće razlike i to dvocifrene (65:55). Partizan je pokušao da se vrati, ušlo se u neizvjesnu završnicu, ali su gosti bili mirniji kada je to bilo najpotrebnije.

Najefikasniji kod Zvezde sa 12 poena bili su Rokas Gedraitis i Luka Mitrović. Crveno-bijeli su imali još samo jednog dvocifrenog, a to je bio Jago dos Santos sa 11 poena.

Kod Partizana još manje raspoloženih – samo dva dvocifrena. Aleksa Avramović je ubacio 17, a Danilo Anđušić 13 poena.