FINALE KLS

Zvezda u dramatičnom finišu nadigrala Partizan i došla na korak od triplete

Košarkaši Crvene zvezde poveli su sa 1:0 u finalnoj seriji Košarkaške lige Srbije. Večeras su sa 89:88 savladali Partizan na svom terenu poslije dramatične završnice.

Šampioni ABA lige na krilima Jaga dos Santosa bolje su otvorili meč i došli do +10 (29:19) poslije devet minuta igre. Ipak, Partizan je uspio da smanji na 31:24 u posljednjem minutu prve dionice.

Crno-bijeli su zaigrali mnogo bolju odbranu u drugoj četvrtini, a uz to se nadovezao i napadački ritam koji su trojkama Danila Anđušića i Alekse Avramovića prvo izjednačili na 36:36. U finišu prvog poluvremena došli su i do vođstva, a na polovini utakmice bilo je 52:51 za goste.

Zvezda je dobro otvorila i drugo poluvrijeme, ponovo našla ritam i odlijepila se na 71:62. Do kraja treće četvrtine serijom 11:6 Partizan je ponovo prišao na samo dva posjeda zaostatka – 77:73. Zvezdi su se u toku drugog poluvremena povrijedili Nemanja Nedović i Jago, pa je Janis Sferopulos ostao sa jako skraćenom rotacijom.

Ostali su bez ideje crveno-bijeli u napadu, Partizan ponovo došao do potpunog egala, ali u nekoliko navrata kada su u samom finišu mogli do vođstva izabranici Željka Obradovića nisu pogađali zicere.

Pri rezultatu 89:87 na osam sekundi do kraja crno-bijeli su imali napad sa strane. U tzv. “mrtvom” vremenu Dalibor Ilić pravi faul i šalje Zeka LeDeja na bacanja. Amerikanac pogađa jedino bacanje, a lopta ostaje u posjedu Partizana. Iz auta akcija je bila upravo za LeDeja, ali je (danas) centar Partizana promašio šut preko Dejana Davidovca.

Drugi meč je na programu u srijedu od 20 časova. Zvezdi će to biti prva meč lopta za osvajanje KLS-a.

Dejan Davidovac je bio najefikasniji sa 23 poena kod pobjednika. Jago je meč završio sa 18, Rokas Gedraitis sa 12 poena, koliko je ubacio i Luka Mitrović. Dvocifren je bio još i Nemanja Nedović sa 11 poena.

Kod Partizana Aleksa Avramović je bio dominantan sa 20 poena. Pratio ga je Danilo Anđušić sa 17 poena. Dvocifreni su bili još Džejlin Smit sa 14 i Kevin Panter sa 12 poena.