Zvezdi pukla stotka u Lionu

Očigledno je da današnji dan ne ide na ruku beogradskim evroligašima. Nakon poraza Partizana u Turskoj, i Crvena zvezda poražena je od Asvela (100:91) jedne od najlošijih ekipa u takmičenju.

Očekivanja su posle vječitog derbija bila velika, ali tim Janisa Sferopulosa u dva meča posle duela sa Partizanom nije pokazao ni sijenku tog tima u utakmicama u Ljubljani i Lionu. Ujedno, nisu uspeli da po prvi put stignu do tri vezane pobjede u Evroligi ove sezone.

Nemanja Nedović, Branko Lazić i Jago Dos Santos, su silovito ušli u meč i već sredinom kvartala natjerali domaćina da zatraži tajm-aut posle mini serije i prednosti od sedam poena u ranoj fazi meča (12:19).

Nakon toga, Asvel je doša do serije 9:0 uspio da uđe u egal, pa se očekivalo da će se takav ritam nastaviti u drugom poluvremenu. Ipak, domaćin je imao druge planove.

Sjajno drugo poluvrijeme odigrao je Asvel, na krilima sjajnog Parisa Lija, dok su i saigrači pogađali šuteve spolja, a kada na to dodamo da je Zvezda odigrala jednu od najgorih odbrana u dosadašnjem toku sezone, poraz je bio neminovan.