EVROLIGA / 24. KOLO

Zvezdini snovi o plej-inu su još živi

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Valensiju na svom parketu u okviru 24. kola Evrolige – 82:64.

Početak meča bio je jako tvrd. Oba tima su pokušavala da pronađu ofanzivni ritam, ali to je išlo teško što zbog dobrih odbrana što zbog promašaja iz otvorenih pozicija. Zvezda je za šest minuta napravila 9:3 i to poslije dalekometne trojke Jaga na isteku napada. Ipak, gosti su do kraja četvrtine dozvolili crveno-bijelima samo dva poena i došli do minimalnog vođstva, 12:11.

Druga četvrtina bila je potpuno drugačija. Zvezda ju je otvorila serijom 12:0 i po prvi put došla do dvocifrene prednosti, 23:12. Miloš Teodosić i Nemanja Nedović su bili jako raspoloženi i pogurali Zvezdu na 35:20 na tri minuta do poluvremena. Žilava ekipa, kakva je Valensija, nije se predala. Uspjeli su da do poluvremena naprave seriju 10:4 i na veliku pauzu odu sa, ipak, nešto prihvatljivijim zaostatkom, 39:30.

Nakon što je Valensija otvorila drugo poluvrijeme mini serijom 5:1, stvari je u svoje ruke uzeo Nemanja Nedović i trojkama pokrenuo Zvezdu koja se vrlo lako opet odlijepila na dvocifrenu prednost. Nakon 30 minuta igre bilo je 61:49 u korist crveno-bijelih.

Za razliku od nekih prethodnih utakmica Zvezda večeras nije dozvolila protivniku da se vrati iz velikog zaostatka te je rutinski privela meč kraju i došla do 10. pobjede u ovoj evroligaškoj sezoni.

Najefikasniji kod crveno-bijelih bio je Nemanja Nedović sa 27 poena (6/7 za tri). Jedini dvocifren uz njega bio je Majk Tobi sa 11 poena.

Kod Valensije Kris Džons je bio najbolji sa 11 poena, a pratio ga je Damijen Ingls sa poenom manje.

Bajern – Baskonija 112:109 (poslije produžetka)