ODBOJKA

Juniorke Jedinstva šampionke Crne Gore

Odbojkašice Jedinstva osvojile su titulu prvaka Crne Gore u juniorskoj konkurenciji za sezonu 2023/2024.

Juniorke Jedinstva slavile su u finalu protiv Budućnosti rezultatom 3:2 (25:17, 25:18, 20:25, 21:25, 16:14), a do finala stigle su trijumfom u polufinalu protiv Akademije rezultatom 3:1 (25:16, 15:25, 25:23, 25:21). Drugo mjesto pripalo je ekipi Budućnost Volley iz Podgorice, a treće mjesto osvojila je ekipa Akademija iz Tivta.

Finalni turnir juniorki odigran je u subotu, 4. maja u organizaciji Odbojkaškog saveza Crne Gore i uz podršku Ministarstva sporta i mladih. Turnir je odigran u sportskoj sali SMŠ Golubovci.

Pehare i medalje ekipama uručio je Nikola Pješčić, komesar takmičenja OSCG.

Za najbolju igračicu juniorskog prvenstva proglašena je Gordana Madžgalj iz Jedinstva, dok su njene klupske drugarice Ivana Šebek i Milica Veličković dobile priznanja za najboljeg primača, odnosno libera.

Za najbolju tehničarku proglašena je Nađa Peković iz Budućnosti, a Darja Popović, takođe iz Budućnosti za najbolju smečerku. Za najbolju srednju blokerku prvenstva izabrana je Dunja Ćupić iz Akademije.