OLIMPIJSKE IGRE

CRNA GORA – HRVATSKA 8:11 Ajkule posustale pred prvakom svijeta

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore poražena je na startu olimpijskog turnira u Parizu – u 1. kolu grupe A Hrvatska je pobijedila našu selekciju rezultatom 11:8 (3:1, 2:4, 3:1, 3:2).

Baš kao i u nekim ranijim mečevima tim Vladimira Gojkovića istakao je konkurentnost najjačim timovima planete, pokazao je zube aktuelnom prvaku svijeta i vicešampionu Evrope, ali nije uspio da ostane u igri do kraja.

Poslije slabog otvaranja utakmice, Crna Gora se vratila u drugoj četvrtini sa dva spektakularna pogotka Bogdana Đurđića na “suvu” klasu 27-godišnjeg reprezentativca. Sva tri gola Đurđić je postigao u drugoj četvrtini, pa je naš tim na odmor otišao sa odličnih 5:5.

Iskoristili su crnogorski vaterpolisti igrača više početkom treće četvrtine i još jednom izjednačili, ljevicom Đura Radovića na 6:6, ali od tog momenta uslijedio je prazan hod Gojkovićevih izabranika…

Čak šest napada sa igračem više nije uspjela da iskoristi Crna Gora, a reprezentacija sa klasom kakvu ima Hrvatska, maksimalno je to iskoristila i golom Konstantina Harkova odvojila se na nedostižnih 10:6.

Tek u tom momentu je naš tim pokazao reakciju i preko Vlada Popadića i Vladana Spaića smanjio na 10:8, pa čak i na minut do kraja imao napad da možda ostane u igri do posljednjeg zvuka sirene, ali rival se odbranio.

Dakle, Đurđić najefikasniji u Crnoj Gori sa tri pogotka, dva je postigao Popadić, a po jedan Stefan Vidović, Radović i Spaić.

Za pobjednički sastav Hrvatske tri pogotka Lorena Fatovića, po dva puta su se upisali Luka Bukić, Marko Žuvela i Rino Burić, po jednom Maro Joković i Harkov.

U drugoj rundi takmičenja popularne Ajkule igraće protiv Grčke 30. jula.