IZNENAĐENJE ILI NE?

Ajkule razbile olimpijskog šampiona

Pavilar izrešetao Srbiju. Foto: Marcel ter Bals/DeFodi Images/PIXSELL

Vaterpolisti Australije razbili su aktulenog olimpijskog šampiona, Srbiju u drugom kolu B grupe rezultatom 8:3 (1:0, 5:1, 1:0, 1:2).

Za mnogo iznenađenje, za neke i ne, s obzirom da Delfini upravo nakon tog zlata u Tokiju i oproštaja trofejne šestorke (Filip Filipović, Andrija Prlainović, Milan Aleksić, Stefan Mitrović, braća Dušan i Gojko Pijetlović) nemaju značajniji rezultat. Polufinale su Srbi igrali samo prošle godine na Svjetskom prvenstvu u Fukuoki…

Novi Beograd je u vrhu evropskog vaterpola, ulaže se u Radnički iz Kragujevca, Crvenu zvezdu, ali je sedmostruki prvak Evrope, dosadašnja lokomotiva tamošnjeg vaterpola, Partizan, sada regionalni drugoligaš i to je došlo na naplatu.

Izabranici Uroša Stevanovića su prvi gol danas postigli tek u poslednjem minutu druge četvrtine, kada je na semaforu već pisalo 6:0. Kao da se Nikoli Jakšiću i drugovima smanjio gol, nisu mogli da zatresu mrežu, a nije im pomogao ni brutaliti Berhulaka.

Vrlo vjerovatno će olimpijski šampioni Olimpijske igre završiti već u grupi, jer je ovo praktično bio odlučujući meč za četvrto mjesto. Ovakva Srbija ne može da se nada ničemu protiv moćne Španije, Mađarske, a vjerovatno ni protiv domaćina Francuske, koja ih je na pretprošlom Evropskom prvenstvu u Splitu izbacila u osmini finala. Jer šta očekivati kada postignete samo jedan gol za 24 minuta.

Nerješiva enigma za Delfine bio je Luk Pavilar sa četiri pogotka. Metju Barjnres je postigao dva, a po jedan Jakob Merčep i Čarli Negus.

Mrežu Ozi ajkula zatresli su samo Dušan Madić dva i Nikola Dedović jednom.