Alkaras smrvio Cicipasa

Alkaraz brani titulu u Madridu, Foto: Twitter/X

Karlos Alkaras sa druge planete! To što je večeras odigrao mladi Španac u četvrtfinalu Rolan Garosa protiv Stefanosa Cicipasa nije se gledalo godinama, pogotovo u prva dva seta! Igrača, praktično iz svog ranga, iz TOP 10 grupe, Alkaras je samljeo u tri seta – 6:2, 6:1, 7:6.

Alkaras, prošlogodišnji osvajač US Opena, napravio je u Parizu korak više u odnosu na prošlu godinu kada ga je baš u četvrtfinalu zaustavio Aleksandar Zverev koji i sada igra vrhunski tenis u glavnom gradu Francuske.

Koliko je prvi teniser na ATP listi dominirao protiv Grka najbolje potvrđuje podatak da Cicipas u prva dva seta nije uspio da se primakne rivalu. Naime, nije došao do pozicije da izbori djus na servis protivnika.

Prvi set trajao je svega 32 minuta, drugi tri minuta duže, a jedini otpor finalista Rolan Garosa iz 2021. godine uspio je da pruži u trećem setu, kada je napravio brejk u devetom gemu i donekle podigao temperaturu na velelepnom zdanju arene Filip Šatrije. Stisnuo je šaku Cicipas, okrenuo se prema publici, tražio podršku, jer u pitanju je bio ponos zar ne? Nije želio finalista Australijan opena da pretrpi šamar od Španca koji je igrao u neviđenom ritmu. Izborio se Cicipas za taj-brejk, ali to je bilo sve – nije Alkaras dozvolio eventualni epski preokret, već je riješio treći set sa 7:5 u razigravanju.

Čeka nas spektakl u polufinalu pariškog Grend slema – Novak Đoković protiv Karlosa Alkarasa. Biće to njihov drugi međusobni okršaj u jedinom do sada slavio je 16 godina mlađi Španac – bilo je to prošle godine u polufinalu madridskog Mastersa.