Alkaraz se ne zaustavlja – još jedna prepreka do odbrane trona

Nema namjeru da se zaustavi Karlos Alkaraz. Mladi Španac danas je u polufinalu Mastersa u Madridu nadigrao hrvatskog tenisera, Bornu Ćorića (2:0) i tako izborio finale. Po setovima je bilo 6:4 i 6:3 za drugog reketa svijeta.

Nije danas Španac blistao kao možda protiv Zvereva, ali i ovaj nivo igre bio mu je dovoljan da dođe do pobjede. Prvi set je bio izuzetno napet, a svoju šansu Alkaraz je dočekao u petom gemu kada je brejkovao Ćorića i do kraja zadržao tu prednost za vođstvo od 1:0 u setovima.

U drugom setu viđeno je više brejkova, a samim tim i više uzbuđenja. Prvi je do brejka prednosti i vođstva od 2:1 u drugom setu stigao Alkaraz. Ipak, već u narednom gemu Ćorić je pokazao zube i uspio da uzvrati istom mjerom. Međutim, nije imao snage da se odupre pritisku koji je momentalno nastupio već u sledećem njegovom servis gemu, te je Alkaraz vrlo brzo ponovo imao brejk prednosti.

Na kraju drugi set je završen sa dva brejka prednosti za Španca koji je pri rezultatu 5:3 oduzeo servis Hrvatu i tako ostvario plasman u finale gdje će pokušati da odbrani titulu osvojenu prošle godine.

Tamo čeka pobjednika duela Štruf Karacev.