Alkaraz se prošetao do četvrtfinala US Opena

Branilac titule na US Openu, Karlos Alkaraz, nalazi se u sjajnoj formi. Večerašnji protivnik, Mateo Arnaldi nije uspio da pruži dostojan otpor.

Još uvijek prvi igrač svijeta rutinski ga je savladao sa 3:0. Po setovima – 6:3, 6:3, 6:4.

Karlitos je do pobjede došao sa minimalnom potrošnjom za okruglo dva sata na terenu.

U prva dva seta nije dozvolio Arnaldiju nijednu brejk priliku, dok je on do brejkova dolazio u pravo vrijeme.

Prvi set je prelomio sredinom istog pri rezultatu 3:2 kada dolazi do brejka. Kada je u pitanju drugi set bio je još bolji – već na samom startu je došao do brejka, a pri rezultatu 5:3 još jednom je oduzeo servis protivniku i poveo sa 2:0.

U trećem setu dogodila se jedina trzavica u Karlosovoj igri večeras. Ispustio je svoj servis gem pri rezultatu 1:1 i dozvolio Arnaldiju da dođe do prvog brejka. Međutim, kao da je to dodatno motivisalo Karlosa – odmah je vratio brejk, a pri rezultatu 5:4 iskoristio je pritisak koji je pao na neiskusnog Italijana i novim brejkom riješio meč.

Naredni protivnik biće mnogo ozbiljniji. Alkaraz čeka boljeg iz duela Aleksander Zverev Janik Siner.