VIMBLDON / FINALE

Alkaraz sjajnom partijom odbranio tron

Karlos Alkaraz odbranio je titulu na Vimbldonu! Mladi Španac osvojio je svoj četvrti grend slem i to pobjedom nad Novakom Đokovićem – 3:0. Vrlo je ubjedljiv bio popularni Karlitos i praktično nije dao šansu drugom teniseru svijeta u ovom meču – 6:2, 6:2, 7:6.

Za mladog Španca ovo je drugi uzastopni grend slem nakon što je prije mjesec dana podigao i trofej Rolan Garosa.

Finale je počelo gemom koji je trajao čak 14 minuta i donio je odmah brejk. Španac je poslije četiri propuštene iskoristio petu brejk loptu i poveo brzo sa 2:0.

Vidjelo se da je u mnogo boljem ritmu Karlos, pa je u petom gemu prvog seta napravio još jedan brejk i sa 6:2 rutinski potvrdio osvajanje prvog seta.

Očekivao se odgovor Đokovića, ali dogodio se deža vi prvog seta. Alkaraz je ranim brejkom poveo sa 2:0, a onda u sedmom gemu još jednom brejkovao Novaka i još jednom sa ubjedljivih 6:2 osvojio set i poveo sa velikih 2:0.

Treći set je donio pravu borbu, onakvu kakvu smo očekivali od samog starta meča. Imao je Alkaraz veliku šansu na startu seta pri rezultatu 1:1. Nije iskoristio Španac čak četiri brejk lopte što je dalo neophodnu dozu samopouzdanja Đokoviću. Burno je proslavio osvajanje ovog gema.

Šesti gem trećeg seta trajao je preko 10 minuta, a Novak je imao i brejk loptu. Međutim, odličnim, jakim i preciznim servisima izvukao je situaciju u svoju korist Alkaraz i “preživio” ovaj gem te poravnao na 3:3.

Veliki pad u Novakoj igri dogodio se u devetom gemu trećeg seta. Osjetio je “krv” Alkaraz došao do tri brejk lopte i drugu iskoristio. Činilo se da je sve gotovo – u narednom gemu Karlos je imao tri meč lopte, na svoj servis, ali propustio je sve tri, napravio nekoliko grešaka u nizu i Đoković je vratio brejk.

Rolerkoster trećeg seta odveo nas je do tajbrejka. Iako je Đoković poznat kao teniser koji jako rijetko gubi tajbrejkove, ovoga puta nije imao rješenje. Alkaraz je za 7:4 u tajbrejku došao do trećeg seta u ovom meču i samim tim pobjede.