AUSTRALIJAN OPEN

Alkaraz za manje od dva sata do četvrtfinala

Karlos Alkaraz za sat vremena i 49 minuta pobijedio je Miomira Kecmanovića 6:4, 6:4, 6:0 u osmini finala Australijan opena i plasirao se u četvrtfinale Gren slem turnira.

Španski teniser, inače drugi nosilac u Melburnu, već u trećem gemu prvog seta oduzeo je servis srpskom igraču te poveo 1:0 u setovima. U drugom je Kecmanović pokazao još veći otpor, ali je Alkaraz režirao brejk u sedmom gemu i ponovo sa 6:4 riješio set i stigao do 2:0. Potom je u posljednjem setu slomio otpor suparnika bez izgubljenog gema i na najbolji način čekirao kartu za četvrtfinale.

Tamo će Alkaraz igrati protiv šestog nosioca Aleksandera Zvereva. Novak Đoković (1), koji juri 11. titulu u Australiji i 25. Gren slem u karijeri, sastaje se sa Tejlorom Fricom (12). Treći par čine Janik Siner (4) i Andrej Rubljev, a četvrti Hubert Hurkač (9) i Danil Medvedev (3).

U polufinalu će igrati pobjednici duela Đoković – Fric i Siner – Rubljev, a na drugoj strani Alkaraz – Zverev i Hurkač – Medvedev.