Alkaraz za manje od dva sata okončao Šardijevu karijeru

Uspješan start prvog reketa svijeta, Karlosa Alkaraza na Vimbldonu – pao je Žeremi Šardi sa 3:0. Po setovima 6:0, 6:2, 7:5.

Čuveni francuski teniser, nekada 25. igrač planete ovim porazom završio je svoju profesionalnu karijeru. Imao je problema sa povredom koljena tokom prošle godine, a sada je odlučio da se na vimbldonskoj travi oprosti od aktivnog bavljenja tenisom.

Alkaraz je plesao po terenu – prvi set je završen nakon samo 23 minuta i to popularnim “krompirićem”.

Prvi je to put da španski teniser ne dozvoli protivniku da osvoji ni gem u jednom setu kada je u pitanju travnata podloga. Sa druge strane ovo je bio ukupno 11. “krompirić” koji je Alkaraz “udijelio” protivnicima u dosadašnjem toku karijere.

Na taj način Karlos je nastavio sjajan niz na travi – ovo mu je šesta uzastopna pobjeda na ovoj podlozi, a u sklopu priprema za Vimbldon je osvojio turnir u Kvinsu.

Od 15. maja i poraza od Marošana, Alkaraz je pobijedio na ukupno 11 mečeva, a samo je jednom poražen i to u polufinalu Rolan Garosa od Novaka Đokovića.