OLIMPIJSKE IGRE / VATERPOLO

Ameri miljenici sreće

Boven donio peterce Amerima. Foto: Ding Xu/XINHUA

Vaterpolo reprezentacija SAD će nakon 16 godina igrati u polufinalu Olimpijskih igara. Amerikanci su poslednji put stigli ovako daleko u Pekingu 2008, kada im je rival bila Srbija, sa kojom će igrati i za dva dana. Delfine je tada vodio Dejan Udovičić – trofejni stručnjak je sada adut Jenkija.

Sjedinjene Američke Države su u četvrtfinalu, nakon peteraca savladale Australiju sa 11:10 (7:7).

Oziji su dobro ušli u meč i poslije prve četvrtine došli do dva gola prednost (3:1), imali su i plus tri (5:2) u drugoj dionici. Međutim, od tog momenta nastaje 18,41 minuta praznog hoda Kengura!

Crnu seriju prekinuo je Luk Pavilar, dva minuta i 43 sekunde do kraja, kada je izjednačio na 6:6. Isti igrač je vratio prednost na starnu Ozi ajkula, da bi Aleks Boven, 32 sekunde prije poslednjeg zvuka sirene pogodio za peterce.

Golman SAD, Adrijan Vajnberg je u penal ruletu skinuo dvije lopte, što je odlučilo pobjednika.

Kod SAD, po tri pogotka su postigli Bouven i Hans Daube. U poraženom timu, koji je sa bolje pozicije ušao u četvrtfinale, Pavilar je pet puta tresao mrežu.