OLIMPIJSKE IGRE / VATERPOLO

Amerikanci očitali lekciju i Barakudama, poznati parovi četvrtfinala

Pobjeda Amerikanaca nad našom reprezentacijom nije bila slučajna – izabranici Dejana Udovičića razbili su danas Hrvatsku 14:11 (5:2, 5:3, 1:2, 3:4).

Jenkiji su tako potpuno razbili hijerarhiju u svjetskom vaterpolu, poslali svjetskog šampiona u četvrtfinale na evropskog prvaka, Španiju, za sebe prigrabili treće mjesto u A grupi i duel sa Australijom za polufinale. Ostala dva četvrtfinalna para čine Grčka – Srbija i Italija – Mađarska.

Kao i protiv Crne Gore, Sjedinje Američke Države se utakmicu sa Hrvatskom počele kao u transu. Golman Adrijan Vajnberg spustio je “roletnu”, Maks Irving, Hans Daube i Rajder Dod pogađali su i snažno i atraktivno i u 14. minutu je na semaforu pisalo nestvarnih 10:3 za autsajdera!

Uzalud je Ivica Tucak golmana Tonija Popadića promijenio Markom Bijačem.

Iskusni Maro Joković je na minut i 37 sekundi prije kraja pogodio za 11:13 i mogući povratak Hrvatske u borbu za treće mjesto u A grupi i lakšeg rivala u četvrtfinalu, ali je Aleks Boven već u sledećem napadu razriješio sve dileme.

Daube i Irving su u pobjedu SAD ugradili po tri gola, koliko je na drugoj strani upisao u Loren Fatović. Najefikasniji akter meča bio je Konstantin Harkov sa pet golova.