Balkansko prvenstvo – ubjedljiv poraz odbojkaša

Muška odbojkaška reprezentacija Crne Gore do 17 godina izgubila je od Bugarske 3:0 (25:12, 25:5, 25:20) u drugom kolu grupne faze Balkanskog prvenstva u Tirani. To je drugi poraz tima Darka Prebiračevića od kog je na startu bila bolja Rumunija, takođe maksimalnim rezultatom.

Bugarska je rano stekla prednost i kontrolisala stvari na terenu, dozvolila našem nacionalnom timu da osvoji svega 12 poena u prvom dijelu igre. Još ubjedljivije djelovao je rival u drugom setu u kom je imao vođstvo 8:0, a prednost je rasla do samog kraja seta, koji je Bugarska dobila ubjedljivo 25:5.

U posljednjem setu naših najmlađih odbojkaša koja može da hrabri. Bili su u egalu do finiša trećeg dijela utakmice, međutim Bugarska se serijom poena odvojila i na kraju zaključila meč sa 25:20.

Najefikasniji odbojkaš Crne Gore bio je Luka Lojić sa sedam poena, šest je osvojio kapiten Vuk Stanojević.

Naše momke sada očekuje razigravanje za plasman od petog do sedmog mjesta. Prvi meč je planiraz za sjutra sa četvrtoplasiranom selekcijom grupe A, najvjerovatnije Sjevernom Makedonijom, u subotu, 8. jula, od 15.30h