Beretini bio konkurentan samo jedan set – Alkaraz u četvrtfinalu

Prvi reket svijeta, Karlos Alkaraz, plasirao se u četvrtfinale Vimbldona nakon što je danas pobijedio Matea Beretinija – 3:1. Po setovima – 3:6, 6:3, 6:3, 6:3.

Znalo se da bi finalista Vimbldona iz 2021. godine mogao da bude potencijalna mina na Karlitosovom putu ka finalu, a u prvom setu je upravo to potvrdio. U osmom gemu Mateo je napravio brejk i osvojio set te poveo sa 1:0.

U drugom setu Alkaraz je brzo napravio brejk, došao do 3:1 i do kraja zadržao prednost za izjednačenje.

Ista priča ponovila se i u trećem setu. Treći gem je bio koban za Beretinija. Alkaraz je nadmoć u ovom dijelu igre potvrdio napravivši još jedan brejk kojim je i osvojio set.

Kada je u pitanju četvrti i posljednji set – Beretiniju je ruka zadrhtala u najgorem mogućem momentu.

Pri rezultatu 4:3 izgubio je svoj servis i omogućio Alkarazu da u sljedećem servis gemu odservira za četvrtfinale. Španac je propustio tri meč lopte, ali četvrtu je zgrabio i prošao dalje te tako izborio svoje prvo četvrtfinale u Londonu.

Naredni protivnik biće mu Holger Rune koji je danas savladao Grigora Dimitrova sa 3:1.