Bez dilema u Tbilisiju: “Crvene” dozvolile Gruzijkama samo jedno vođstvo

Dilema u Tbilisiju nije bilo. Crnogorske odbojkašice su u 4. kolu B grupe CEV Srebrne lige preslišale Gruziju u tri seta 3:0 (25:14, 25:11, 25:14) i napravile odlučujući korak ka završnom turniru u Austriji.

Tokom 62 minuta odbojke, domaće su vodile samo jednom. Desilo se to u trećem setu (7:6). Tada su se “crvene” uozbiljile, brzo stekle šest poena prednosti (16:10) i privele meč kraju.

Prva dva seta bila su neinteresantna, pošto su izabranice Milorada Krunića odmah na startu ostvarile veliku prednost od 4:1, odnosno 9:1 i nisu Gruzijkama dale ni promil šansi.

Dijana Vuković je sa 17 poena predvodila naše odbojkašice do pobjede. Katarina Budrak i Danijela Džaković su upisale po 11 poena.

Crna Gora osvojila je devet od mogućih 12 bodova u prvom krugu grupne faze CEV Srebrne lige. Osim dvije pobjede nad Gruzijom (u Podgorici bilo takođe 3:0), slavila je na Farskim ostrvima 3:0 (25:9, 25:7, 25:20) i izgubila u Portugalu 1:3 (17:25, 25:20, 18:25, 16:25).

Naše odbojkašice će u poslednje dvije runde dočekati Ostrvljanke i Portugalke u Herceg Novom.