Brejk Jadrana, titula blizu Škvera

Vaterpolisti Jadrana su savladali Primorac u drugom meču finala plej-ofa rezultatom 10:8 (2:3, 3:1, 3:2, 2:2) i došli korak od osvajanja nove titule šampiona države. Prvu meč loptu, Novljani će imati već u četvrtak od 19 sati na svom bazenu.

Kotorani su dobro otvorili utakmicu, poveli 3:1 i održavali prednost do petog minuta druge četvrtine, kada su Lazar Vukićević i Vasilije Radović, majstorskim golom, donijeli preokret gostima (5:4).

Izabranici Petra Radanovića su u finišu treće dionice prvi put stekli dva gola viška (8:6).

Na startu odlučujućih osam minuta, Filip Gardašević je svojim četvrtim golom smanjio na 7:8, nakon čega su domaći propustili dvije prilike da vrate egal. Kapiten Marko Gopčević je iz peterca pogodio prečku, koji se kund kasnije je okvir gola sa distance uzdrmao i Aljoša Mačić.

Kazna za propuštene prilike tim Ranka Perovića je stigla sredinom poslednjeg kvartala, kada je Vasilje Radović realizovao napad sa igračem više za vođstvo aktuelnih šampiona od 9:7. Kada je Uroš Vučurović prvi put donio tri gola viška gostima, bilo je jasno da će vaterpolisti sa Škvera stići do važnog bejka.

Jadran je do pobjede predvodio Lazar Vukićević sa tri gola. Dobru podršku je imao u iskusnom Pavelu Halturinu i Vasiliju Radoviću, koji su dva puta savladali Aleksandra Kralja. U listu strijelaca su se upisali još Danilo Radović, Jovan Vujović i Uroš Vučurović.

Gardašević je postigao pet od osam golova Primorca. Petar Vujošević, Srđan Janović i Đorđije Stanojević su po jednom pogodili mrežu.