KUP CRNE GORE ZA ODBOJKAŠE

Budvanima trofej, Bjelopoljcima aplauz

Budvani proslavljaju trofej, FOTO: odbojka.me

Šesti put zaredom odbojkaši Budve osvojili su trofej kupa Crne Gore nakon što su u meču za pehar savladali Jedinstvo, domaćina završnice takmičenja, sa maksimalnih 3:0, po setovima 25:21, 26:24, 25:22.

Borbeni i nadahnuti Bjelopoljci pružili su dobar otpor apsolutnom vladaru naše odbojke, pa je finalni meč u muškoj konkurenciji bio daleko zanimljiviji nego utakmica za trofej kod dama u kojoj je Herceg Novi rutinski savladao Luku Bar.

Atmosfera u Sportskom centru “Nikoljac” za ponos bjelopoljske javnosti i sporta, veliko interesovanje i pune tribine u centru našeg sjevernog dijela države najavili su zanimljivo finale.

Izvanredna igra Jedinstva u prvom dijelu seta, nizali su se poeni domaćina osvojeni blokom, vodilo je Jedinstvo 12:9, a onda je na servis stigao Hadžisalihović povezao četiri poena, Budva je preokrenula, takođe pronašla dobar blok, domaćin u međuvremenu izgubio ritam na servisu, pa su gosti i mirno priveli prvu dionicu kraju.

Drugi set vjerovatno i najbolji u tekućoj sezoni crnogorske odbojke – mnogo drame! Budva je nastavila i ritmu sa kraja prvog dijela utakmice, briljirao je kapiten Radunović te iz svake teške situacije uspio da donese poen svom timu. Ipak, motivisani Bjelopoljci nijesu pomišljali na predaju, kineski tehničar Ženg je u nekoliko navrata brzim loptama na “ivicu” mreže asistirao kapitenu Rovačninu, pa su Bjelopoljci izjednačili na 24:24. Prelomila je Budva preko najiskusnijih igrača Minića i Radunovića.

Nakon što su furiozno ušli u treći set i već u ranoj fazi stigli do osjetnih +5, odnosno 10:5, izgledalo je da će Budva rutinski privesti meč kraju, ali uspjelo je Jedinstvo da zaustavi protivnički nalet za još jednu uzbudljivu završnicu. Iako je igrao sa očiglednim bolovima u leđima, roviti Zečević, daleko najbolji odbojkaš bjelopoljskog tima uspio je da vrati ekipu u igru, uz odlične role Đurovića, Cimbaljevića i Rovčanina…Ključni poen u posljednjoj dionici meča bio je napad Bjelopoljaca kada je Rovčanin napao dvojni blok gostiju, lopta je završila u autu, ali je kapiten domaćina dugo negodovao ubijeđen da je lopta van igrališta završila nakon bloka Budvana. Na kraju, više koncentracije, svakako i kvaliteta imala je Budva predvođena povratnikom i kapitenom Radunovićem.

On je završio meč sa 15 poena, Matija Ćinćur i Aleksandar Minić ostvarili su po devet poena, Benjamin Hadžisalihović osam.

U poraženom timu Jedinstva po 10 poena Milana Rovčanina i Milana Zečevića, po sedam Nikole Đurovića i Vladana Stojanovića.

Dakle, za Budvu šesti trofej Kupa Crne Gore, treći put su u meču za trofej savladali Jedinstvo u isto toliko navrata i ekipu Budućnosti. Imaće šansu Budvani da osvoje “Duplu krunu” jer će za šampionsku titulu igrati protiv Budućnosti.

Jedinstvo je ostalo na dva pehara osvojena 2017. i 2018. godine.