Častan otpor Delfina

Vaterpolisti Budve pružili su častan otpor KPK Korčuli u trećem kolu drugog turnira Regionalne A1 lige – 5:8 (2:2, 1:4, 1:1, 1:1). Delfini su bili ravnopravan rival u tri četvrtine, dok je pobjednika presudio drugi period.

Ekipa Nikole Popovića je golovima Tadije Matijaševića povela 2:1 u trećem minutu. Vodili su domaći i kada je pogodio Luka Savić na startu druge četvrtine. Uslijedilo je nakon toga 13 “sušnih” minuta, što je KPK iskorstio da sa pet vezanih pogodaka trasira put ka pobjedi (7:3).

Matijašević je ostao na dva gola sa starta utakmice, dok su po jednom mrežu hrvatskog predstavnika zatresli Savić, Jakša Kosić i Matija Franeta.

Ante Jerković, Tin Fabris i Tomislav Denoble postigli su po dva gola za KPK. U strijelce su se upisali još Marin Borovčić Kurir i Petar Tedeski.

Budvani u poslednjem kolu drugog turnira, sjutra od 10 časova igraju sa Medveščakom.