Česi i umor ugasili san o nokaut fazi

Nisu uspjeli crnogorski odbojkaši da prođu grupu na Eurovoleju. Češka je savladala naše momke sa 3:0 (25:18, 25:20, 25:15) i tako raspršila sve snove o plasmanu u osminu finala.

Čini se da nije bilo dovoljno svježine i energije kod momaka Ivana Joksimovića za veliku pobjedu.

Loše smo započeli meč. Vrlo brzo je Češka vodila sa 8:2, a selektor je morao da reaguje tajmautom. Nije to previše pomoglo. Crna Gora u prvom setu nije prišla na manje od tri poena zaostatka. Na kraju maksimalnih sedam razlike za Češku koja je rutinski osvojila prvi set – 25:18.

Drugi set smo otvorili za nijansu bolje, vođstvom od 2:0. Međutim, vrlo brzo Česi okreću stvari na terenu u svoju korist. Karakter Joksimovićevih momaka došao je do izražaja još jednom na ovom turniru. Preokreniuli smo, poveli ponovo sa dva poena razlike (10:8). Od tog momenta, identična priča kao u prvom poluvremenu.

Češka je prvo izjednačila, a potom i uspjela da potpuno preokrene. Posljednji put u drugom setu u egalu smo bili pri rezultatu 16:16. Naš večerašnji rival potom pravi seriju 9:4 i osvaja drugi set sa 25:20.

U trećem setu naši momci su ostali potpuno bez snage i sve je proteklu u znaku reprezentacije Češke koja je rutinski došla do osvajanja istog – 25:15.

Najefikasniji u našem timu bio je Marko Bojić sa 11 osvojenih poena.

Valja istaći da je večeras kapiten Vojin Ćaćić zbog povrede bočnog trbušnog mišića morao da igra na poziciji libera.

Posljednji meč u grupi C naši momci igraju protiv selekcije Poljske – u srijedu od 17 časova.