Cicipas predao Runeu, Hurkač nastavlja u Torinu

Cicipas morao da se povuče zbog povrede, FOTO: IPA/SIPA USA/PIXSELL

Poslije samo tri gema, pri rezultatu 2:1 za Holgera Runea u prvom setu, Stefanos Cicipas bio je primoran da preda duel rivalu iz Danske.

Grk je solidno otvorio duel, imao i dvije prilike za brejk, ali onda je odlučio da pozove pomoć fizioterapeuta i nakon konsultancije sa medicinskim osobljem odlučio da se povuče.

Šesti reket svijeta je pretprio poraz u prvom kolu završnog Mastersa u Torinu – pobijedio ga je Janik Siner koji večeras igra protiv Novaka Đokovića. Podsjetimo, najbolji teniser svijeta je na startu bio bolji od Runea u tri seta i tako osmi put u karijeri obezbijedio lidersku poziciju ATP liste na kraju sezone.

Cicipas po svemu sudeći neće moći da nastavi takmičenje u Italiji, pa će ga zamijeniti poljski igrač – Hubert Hurkač.