Marin Čilić ne posustaje! Jedan od najstarijih tenisera na ATP turu priredio je prijatno iznenađenje savladavši u drugoj rundi Mastersa u Majamiju Brendona Nakašimu preokretom – 2:6, 6:4, 7:6 (9).
Iskusni 37-godišnji Hrvat je protiv 13 godina mlađeg Amerikanca uspio da spasi i meč loptu i tako nastavi sa jako dobrim partijama na Floridi gdje nije igrao od 2022. godine.
Čiliću, koji je u prvom kolu savladao Alekseja Popirina, naredni rival biće Aleksander Zverev. Četvrti teniser svijeta bez većih problema preskočio je Martina Dama 6:2, 6:4 i deveti put igraće protiv momka iz Međugorja.
Still got it 💪
— Tennis TV (@TennisTV) March 22, 2026
37-year-old @cilic_marin saves a match point to defeat Nakashima 2-6 6-4 7-6. #MiamiOpen pic.twitter.com/UGARw2Ec13
Čilić je Rusa koji nastupa pod zastavom Njemačke savladao samo u prvom međusobnom okršaju, a to je bilo još 2015. godine u četvrtfinalu Vašingtona.
Inače, titulu na Mastersu u Majamiju prošle godine osvojio je Jakub Menšik. Čeh je u meču za trofej bio bolji od Novaka Đokovića koji je zbog povrede propustio tekući turnir…