Crna Gora bez finala CEV Srebrne lige

Ženska odbojkaška reprezentacija Crne Gore poražena je u polufinalu CEV Srebrne lige od selekcije Austrije – 3:1 (25:21, 23:25, 25:23, 25:14).

Bolje je domaća selekcija otvorila meč i u jednom momentu došla do prednosti od 10:5. Ipak, od tog trenutka naše djevojke uspijevaju da se korak po korak vraćaju u igru i čak dolaze do vođstva – 16:15.

Austrijanke, međutim, ponovo preuzimaju prednost i uspijevaju da slome otpor naših djevojaka za 1:0.

Drugi set počeo je rezultatskom klackalicom. Prve su uspjele da se odvoje djevojke Milorada Krunića (8:5). Potom kreće strašna serija Austrijanki koje idu i na +4 u nekoliko navrata drugog seta. Činilo se da će lagano otići ka vođstvu od 2:0, ali naša selekcija to nije dozvolila.

Pri rezultatu 18:14 za domaće Crna Gora pravi seriju 5:1 i poravnava na 19:19. Vođstvo naše reprezentativke preuzimaju pri rezultatu 23:22 i dolaze do 1:1 u setovima.

Treći set je bio ključan. Mnogo bolje su naše djevojke krenule – odvojile se na tri poena prednosti i uspijevale da održavaju to vođstvo sve dok Austrija nije stigla do 19:19. Od tada sve je išlo od ruke domaćim igračicama koje su povele sa 2:1.

U četvrtom, ispostaviće se posljednjem, setu Austrijanke su krenule furiozno. Odmah su došle do 6:1 i do kraja nisu ispuštale tu prednost.

Crna Gora će sjutra od 17 časova i 35 minuta igrati meč za treće mjesto protiv Portugala, dok je finale na programu od 20 časova i 20 minuta, a sastaće se ekipe Estonije i Austrije.

Najefikasnija u našem timu bila je Danijela Džaković sa 21 poenom. Dvocifrena je još bila Dijana Vuković sa 12.