OLIMPIJSKE IGRE / VATERPOLO

CRNA GORA – GRČKA 16:17p.p. Pitajte sudije zašto ni nakon 10 godina nismo dobili Helene

Vaterpolisti Crne Gore su večeras bili bolji od Grčke, ali arbitri Tamaš Kovač i Mark Ome nisu dozvolili našim momcima na upišu pobjedu. Na kraju su u utakmici 2. kola A grupe Olimpijskih igara u Parizu, Heleni slavili nakon peteraca 17:16. Meč je u regularnom toku završen rezultatom 12:12 (4:2, 3:3, 2:3, 3:4).

Odmah su sudije pokušale da sasjeku naše momke. Dosudio je jedan arbitar crveni karton Vladanu Spaiću zbog prepranog ulaska u vodu i “častio” Helene petercem, iako je njegov kolega prethodno pokazao da je pogodak pa je upravo zbog toga naš sidraš skočio u bazen.

Nije to pokolebalo Petra Tešanovića i saigrače ispred njega. Poslije pogotka Konstantinosa Genidunijasa, Vlado Popadić je sa dva gola najavio crveni talas.

Bombe Đura Radovića, Bogdana Đurđića i Marka Mršića parale su grčku mrežu za velikih 5:2!

Izabranici Vladimira Gojkovića imali su plus tri i nakon gola Popadića za 7:4, sredinom druge četvrtine.

Zaprijetili su Grci preko Nikolaosa Gilasa u trećem minutu trećeg perioda (8:7), ali je Vasilije Radović odgovorio.

Kovač i Ome su od finiša treće četvrtine odlučile da ponovo duvaju u grčka jedra.

U zvijezdama je bilo zapisano da je ovo noć Vlada Popadića. Naš reprezentativac je izdržao sve batine i održavao prednost Crne Gore (10:8).

Šteta što mađarsko-njemački par pored bazena ipak nije dozvoljavao da se ta noć završi pobjedom Ajkula. Olako su Kovač i Ome isključivali naše momke.

Konstantinos Kakaris i Efstatios Karogelopulos u izjednačili na 10:10.

Uslijedio je gol Stefana Vidovića. Zatim su Dimitrios Skubakis i Angelos Vlahopulos donijeli Grcima prvo vođstvo nakon startnih 1:0.

Našim momcima je ostalo vremena za poslednji napad, a strijela Vasilija Radovića, dvije sekunde prije kraja regularnog toka utakmice, probila je Zerdevasa za 12:12.

Već na startu penal ruleta Đurđić je pogodio prečku, što je na kraju presudilo da ni poslije 10 godina ne znamo za trijumf nad Grcima. Vidović, Mršić, Popadić i Perković su bili sigurni sa pet metara, ali i svi izvođači kod Helena.

Na kraju i ovaj bod može biti presudan u borbi za četvrtfinale, ali ostaje gorak ukus, jer su naši hrabri momci mogli do sva tri.

Popadić je čak pet puta zatresao mrežu rivala. Mršić je postigao tri gola, Vidović, Đuro i Vasilije Radović po dva, Perković i Đurđić po jedan.

Vlahopulos se istakao kod Helena sa četiri gola.