OLIMPIJSKE IGRE / VATERPOLO

CRNA GORA – ITALIJA 9:11 p.p Peterci ponovo kobni za Ajkule

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore poražena je od Italije 11:9 nakon peteraca (8:8 u regularnom dijelu) u 3. kolu Olimpijskih igara i svoju šansu za plasman dalje tražiče u duelima protiv Sjedinjenih Američkih Država i Rumunije.

“Nadao sam se pobjedi, naredni meč ne smijemo da izgubimo”

Treba napomenuti da su i na ovom meču sudije imale i više nego bitnu ulogu, u smislu nepravde prema našoj reprezentaciji. Mnogo neobjašnjivih faulova svirano je u korist Italijana, ali o tome se sada samo može razglabati.

Prvu prednost na meču imala je naša reprezentacija kada je mrežu pogodio Vasilije Radović, ali su ubrzo Italijani poravnali golom Andree Fondelija iz peterca.

Preko Gonzala Ećenikea stigli su i do preokreta, ali je to anulirao Dušan Matković. Istakla se u narednim minutima defanziva naših momaka, a sa par odbrana istakao se Dejan Lazović.

Nakon egala u prvoj dionici i dobrih osam minuta naše reprezentacije, Italijani su preko Tomazo Đanaca došli do svog trećeg pogotka.

Prvi naredni napad Crna Gora imala je igrača više, a oči u oči sa golmanom je bio Vlado Popadić koji donosi novi egal Ajkulama. Dugo je na semaforu stajalo 3:3, Crna Gora se dobro pokazala u defanzivi, dok se u napadu često sudio kontra-faul pa možemo reći da su sudije ponovo donekle “kvarile” igru u bazenu.

Mirno stanje na terenu prekinuo je ponovo Popadić koji je preokrenuo rezultat i doveo Crnu Goru u vođstvo na dva minuta prije velikog odmora. Ipak, Franćesko di Fulvio je uspio da donese izjednačenje na 14 sekundi prije kraja poluvremena pa je i nakon druge dionice bilo izjednačeno (4:4).

Startom drugog dijela Setebelo je poveo golom Matea Grate iz kontre, ali Popadić i Đuro Radović nisu dali jadranskim kolegama da se eventualno odlijepe – igralo se gol za gol.

Na 53 sekunde do kraja treće dionice Italijani su imali gol prednosti, ali je fantastičan pogodak, svoj premijerni na Igrama, postigao Jovan Vujović. Pred odlučujućih osam minuta rezultat je iznosio 7:7.

Imali su izabranici dvije velike šanse da povedu startom četvrte četvrtine, ali je falilo koncentracije u odsudnim momentima. Međutim, prazan hod uslijedio je i na drugoj strani, a Crna Gora je imala napad sa igračem više, ali ga nažalost nije iskoristila.

Na prvi gol čekalo se dugo, četiri minuta ni jedni ni drugi nisu upsjeli da zatresu mrežu, ali je post prekinuo, možemo slobodno reći udarcem iz očaja Ećenike, ali je ta lopta savršeno probila crnogorske blokove.

Djelovalo je da ponestaje snage Ajkulama, ali je sve u bazenu i oko njega razuvjerio Matković koji je postigao gol za izjednačenje na 2:30 do kraja. Ispostaviće se da je to poslednji pogodak na utakmici, pa nakon Grčke, naša reprezentacija i sa Italijom rješava meč petercima.

Čak tri penala promašile su Ajkule. Mršić, Đurđić i Popadić nisu bili precizni, što je omogućilo Italijanima da dođu do vrijednih bodova.

Najefikasniji u redovima Crne Gore bio je Vlado Popadić sa tri pogotka, dva je postigao Matković, dok su se po jednom upisali Vujović, Đuro i Vasilije Radović.

Narednu utakmicu Crna Gora igra 3. avgusta protiv Sjedinjenih Američkih Država.