MMA

Crnogorac u FNC-u, slijedi sudar sa Bojkovićem?

Foto: Oktagon MMA

Scena mješovitih borilačkih vještina u regionu je u vrtoglavom usponu, a ni Crna Gora nije ostala imuna na gladijatorski sport koji poprima nevjerovatno interesovanje i dobija sve više na važnosti u našoj državi.

Pored skorijih reprezentativnih uspjeha MMA selekcije, i naši profesionalni borci krče svoj put ka velikoj pozornici, a nakon što je Dalibor Dragojević potpisao profesionalni ugovor za FNC (Fighting National Championship), njegovim stopama krenuo je dobro poznati borac u širim okvirima – Miloš Janičić.

Iskusni Crnogorac iza sebe ima povredu koljena, od koje se, sudeći po treninzima na Tajlandu uspješno oporavlja, što je bio alarm za Dražena Forgača da ga privoli u svoje redove.

Janičić je ranio imao nastup u FNC organizaciji, ali je sada potpisan ugovor na više borbi, a ono što svi tajno priželjkujemo jeste okršaj sa trenutno najtraženijim regionalnim borcem Markom Bojkovićem.

Još od ranije su Janičić i Bojković na “ratnoj nozi”, a to se dodatno pojačalo prethodnih dana kada je srpski borac na društvenim mrežama konstantno prozivao Crnogorca.

Sudeći po novonastaloj situaciji i potpis za FNC, djeluje da je njihova borba sve bliža, a Janičić je ekspresno na objavu o njegovom potpisu za regionalnu organizaciju napisao “Gdje si Miki moj“, aludirajući na Bojkovića.

Crnogorski fajter je na impozantnom skoru od 17 pobjeda (devet nokautom) i tri poraza u profesionalnoj karijeri, a ono što je posebno važno jeste niz od šest vezanih pobjeda. Takođe, treba istaći i da se borio u najjačim evropskim promocijama, poput Oktagona i KSW-a.