EVROPSKO PRVENSTVO U GOLBALU

Crnogorski golbalisti plasmanom u finale izborili povratak u A diviziju

Golbal reprezentacija Crne Gore plasmanom u finale Evropskog prvenstva u Linjanu izborila je ekspresni povratak u A diviziju. U polufinalu naši momci bili su sigurni protiv Francuske – 10:2. Za naš tim ovo je druga pobjeda protiv Francuza nakon trijumfa i u grupnoj fazi.

Za razliku od duela u grupi u polufinalu od početka dileme nije bilo. Crna Gora je dominirala i na kraju lako slavila.

Francuska je povela praktično iz prvog napada. Na odgovor čekalo se gotovo šest minuta, kada je Nikola Nikolić realizovao penal i poravnao.

Nakon toga sve je išlo lakše za crnogorsku selekciju. Brzo smo autogolom stigli do 2:1, a onda golovima Miloša Ranitovića povećali prednost na 4:1.

Francuzi su potom smanjili na 4:2, ali nedugo zatim Marko Nikolić, kapiten našeg tima, pogađa za 5:2. Meč je riješen početkom drugog poluvremena kada je Crna Gora golom Ranitovića otišla na nedostižnih 6:2.

Ranitović i Nikolić sa po četiri gola bili su najefikasniji u pobjedničkom timu, dok se Marko Nikolić jednom upisao u sreijelce.

Rival crnogorskoj reprezentaciji u finalu, u 16 sati i 30 mnuta, biće bolji iz duela Poljske i Portugala.

Mjesta u A diviziji, osim za finaliste, ima još samo za osvajača bronzane medalje u Linjanu.