SVJETSKO PRVENSTVO ZA JUNIORE

Crnogorski kikbokseri obezbijedili prve medalje

Kik boks reprezentacija Crne Gore osigurala je prve medalje na Svjetskom prvenstvu za juniore u disciplini lou kik.

Sultan Imeri je u četvrtfinalu kategorije do 54 kilograma savladao Poljaka Patrika Rožalskog sa 3:0 i obezbijedio minimum bronzano odličje. U polufinalu boriće se sa Maksimom Penžeskim iz Kazahstana.

Medalju je izborio i Jovan Lipovina u konkurenciji boraca do 57 kilograma, pobjedom nad Adamom Mirgom iz Slovačke 3:0. Za plasman u finale čeka ga Tarik Rašljanin iz Srbije.

Nikola Jovetić plasirao se u četvrtfinale kategorije do 67 kg nakon što je sa 2:1 slavio protiv Kanana Isajeva iz Azerbejdžana. U borbi za medalju rival će mu biti Ukrajinac David Kobžijev.

Uspješan je bio i Ishak Agović u konkurenciji fajtera do 75 kg, koji je sa 3:0 pobijedio Poljaka Nikodema Kučarskog. U četvrtfinalu sastaće se sa Onurom Balom iz Turske.

Na startu eliminisani su Ehad Dautović (do 67 kg), Fariz Dacić (do 57 kg) i Isah Tarhaniš (do 54 kg).

Dautović je izgubio od Vugara Mamedova iz Azerbejdžana, Dacić od Grka Angelosa Diavatisa, dok je bolji od Tarhaniša bio Moldavac Čiril Šaprigin.

Voljom žrijeba, kao prvi nosilac, u polufinalu je direktno superteškaš Viktor Dukić, kome će rival biti Luka Zečić iz Hrvatske.