KOTORANI ODBRANILI DOMAĆI TEREN

Čudesni Kralj doveo Primorac na korak od titule

Vaterpolisti Primorca poveli su sa 2:0 u finalu šampionata Crne Gore. Kotorani su danas savladali Jadran poslije uzbudljive utakmice i izvođenja peteraca – 15:13 (4:4, 1:1, 4:1, 2:5, 4:2). Primorac će imati prvu meč loptu u subotu od 19 časova na Škveru. Titulu čekaju od 2008. godine.

Apsolutni heroj Primorca bio je golman Aleksandro Kralj koji je na 10 sekundi prije kraja postigao gol kojim su izboreni peterci, a potom i odbrani dva peterca.

Kao i u prvom meču, gost je bolje otvorio meč. Jadran je golovima Vasilija Radovića i Dimitrija Holoda poveo sa 2:0 nakon dva minuta igre. Na polovini prve dionice bilo je i 3:1 za Novljane.

Ipak, do kraja ovog perioda igre domaćin je pronašao svoju igru i uspio čak i da povede sa 4:3 golom Đorđija Stanojevića 26 sekundi do kraja prve četvrtine. Holod je vratio egal pet sekundi prije isteka prvih osam minuta.

Za razliku od raspucane prve dionice u drugoj smo imali tvrdu utakmicu. Prvi gol stigao je poslije četiri i po minuta, a strijelac je bio Danilo Radović za vođstvo Jadrana, 5:4. Do poluvremena vidjeli smo samo još jedan pogodak i to u mreži gostiju, a strijelac je bio Srđan Janović.

Treća četvrtina bila je potpuno u znaku Kotorana. Napravili su seriju 3:0 u prva tri i po minuta i došli do maksimalnih 8:5. Mučio se Jadran da pronađe put do mreže, a prvi (i jedni) pogodak u ovom periodu igre za Novljane je postigao Strahinja Gojković na 20 sekundi prije kraja i smanjio na 8:6. Međutim, maksimalnih tri gola razlike na četiri sekunde prije kraja treće dionice vratio je Marko Mršić.

U uvodna tri minuta posljednje dionice Jadran se vratio u igru golovima Vasilija Radovića i Martina Gardaševića te smanjio zaostatak na 9:8. Dva gola viška Primorcu je iz peterca vratio Marković (10:8). Jadran je nastavio u dobrom ritmu pa je golovima Radovića, Danila i Vasilija, izjednačio na 10:10 na dva minuta do kraja meča.

Primorac je potpuno ostao bez ideje u posljednjem periodu meča, a golom Holoda na minut i po prije kraja Jadran se ponovo vratio u vođstvo, prvi put još od druge dionice – 11:10.

Ipak, kulminacija velike drame uslijedila je u posljednjih 20 sekundi. Golman domaćeg tima Kralj povukao je loptu i hrabro šutirao i pogodio za izjednačenje (11:11) na 10 sekundi do kraja. Jadran nije iskoristio posljednji napad pa se ušlo u peterce.

Peterci su pripali domaćima zahvaljujući golmanu Kralju koji je odbrani dva šuta igračima Jadrana, preciznije Lazaru Vukićeviću i Jovanu Vujoviću. U timu iz Herceg Novog precizni su bili Dimitri Holod i Danilo Radović.

Kod Primorca sva četiri izvođača peteraca bili su precizni – Nikola Brkić, Marko Mršić, Srđan Janović i Nikola Marković.