DEBAKL

Skoro decenija bez pobjede nad Srbijom

Ni nakon skoro pune decenije vaterpolisti Crne Gore nisu uspjeli da upišu pobjedu protiv Srbije na velikim takmičenjima. Aktuelni olimpijski šampioni su u drugom kolu Svjetskog prvenstva u Dohi savladali Ajkule rezultatom 14:6 i došli korak od direktnog plasmana u četvrtfinale i obezbjeđivanja olimpijske vize.

Petar Tešanović i drugovi će do Pariza morati zaobilaznim putem. Ako uspješno odrade posao protiv Japana u poslednjem kolu, preko Rumunije, osim ako Amerikanci ne iznenade Srbe… U tom slučaju naši momci bi u osmini finala išli na Italijane ili branioce trone, Mađare.

Selektor Vladmir Gojković se odlučio da u odnosu na prvi meč sa Amerikancima na tribinama ostavi Draška Brguljana i Marka Mršića, dok su u postavi bili Konstantin Averka i Đuro Radović.

Oni parametri u kojima su naši momci u prvoj utakmici u Kataru bili gotovo perfektni (napad sa igračem više i odbrana sa igračem nanje) danas nisu išli.

Ajkule su prvi gol postigle tek nakon sedam i po minuta. Međutim, kada je Đuro Radović pogodio na semaforu je pisalo 1:4.

Loš start naših momaka praktično je riješio pobjednika. Jovan Vujović u finišu prvog i Stefan Vidović na startu drugog poluvremena pogodili su za 4:6 i to je bilo najbliže što je Crna Gora bila blizu rivala.

Dušan Mandić, Đorđe Vučinić, Nikola Jakšić i Nemanja Vico su u u finišu utakmice serijom 4:0 nanijeli pravi debakl Ajkulama.

SRBIJA – CRNA GORA 14:6 (4:1, 2:2, 5:3, 3:0)

Bazen: “Ampajar dom” u Dohi. Sudije: Cvart (Holandija) i Franulović (Hrvatska). Igrač više: Srbija 16 (10), Crna Gora 13 (4). Peterci: Srbija 1 (1), Crna Gora 1 (1).

SRBIJA: Filipović (šest odbrana), Mandić 4 (1), S. Rašović 2, Ranđelović 1, P. Jakšić, Vučinić 2, Drašović 1, N. Jakšić 1, Vico 1, Ubović, Lukić, V. Rašović 2, B. Mitrović.

CRNA GORA: Lazović (dvije odbrane), Perković, Averka 1, Mačić, Popadić 1, Vidović 1 (1), Đ. Radović 1, Ukropina, Spaić, Matković 1, V. Radović, Tešanović (osam odbrana), Vujović 1.