Delfini se revanširali Trikolorima

Vaterpolisti Srbije su Evropsko prvenstvo počeli u donjem domu, ali su očekivano izborili plasman u četvrtfinale. Delfini su savladali Francusku, zahvaljući dobroj igri u drugom poluvremenu sa 14:10 (3:2, 3:4, 3:1, 5:3).

Na proteklom šampionatu Starog kontinenta Trikolori su eliminisali olimpijske šampione upravo u osmini finala, nakon čega je Dejan Savić podnio ostavku na mjesto selektora. Kao da je to uticalo na srpske vaterpoliste, pa su počeli meč u grču, Francuzi su dva puta vodili, poslednji put 6:5 u 14. minutu.

Izabranici Uroša Stevanovića su nakon toga zaigrali bolje, Dušan Mandić, Radomir Drašović i Nemanja Ubović preokrenuli su na 8:6. Aleksandre Bue je smanjio na minus jedan, ali su Drašović, Nikola Jakšić i Mandić odveli Delfine na plus četiri (11:17), na šest minuta i sedam sekundi do kraja, kada je bilo jasno da će se revanširati Francuzima za ljetošnji poraz.

Srbiju su na megdan sa Mađarskom u četvrtfinalu odveli Drašović i Mandić sa po četiri gola. Pomoć su imali u Nikoli Jakšiću, koji je postigao gol manje. Mrežu su tresli još Marko Radulović, Nemanja Vico i Nemanja Ubović.

Kod Francuza tri gola Tome Vernua, dva Buea. U listu strijelaca su se upisali još Saudadije, Kaš, Kruzija, Bodega i Živković.