Đari skoro četiri sata mučio Alkaraza, Španac ga ipak slomio

Nije bilo lako Karlosu Alkarazu u trećem kolu Vimbldona. Ipak savladao je nezgodnog Čileanca, Nikolasa Đarija – 3:1. Po setovima – 6:3, 6:7, 6:3, 7:5.

Prvi set bio je jako tvrd – oba tenisera su ljubomorno čuvali svoj servis – i sve tako do osmog gema. Prvi brejk napravio je Alkaraz i poveo sa 5:3, a već u narednom gemu poveo sa 1:0 u setovima.

Đari je počeo drugi set furiozno – napravio brejk i poveo sa 4:1. Ipak, prvi reket svijeta uspijeva da vrati brejk. Otišlo se u taj-brejk, a tamo se bolje snašao Čileanac i izjednačio na 1:1.

U trećem setu Alkaraz je rano napravio brejk i rutinski ga sačuvao do kraja.

Činilo se da je tada Španac konačno srušio otpor žilavog Đarija, ali nije bilo tako.

Već na startu četvrtog seta Đari pravi brejk i dolazi do prednosti od 4:1. Ipak, od tog momenta Alkaraz podiže radnu temperaturu na najveći mogući nivo i melje rivala do kraja.

Ispio je da osvoji tri gema zaredom i da izjednači na 4:4. Pri rezultatu 5:5 pravi brejk kojim sebi omogućava da u narednom gemu servira za meč. Objeručke je prihvatio tu šansu i završio meč.

U osmini finala Karlitosov protivnik biće veoma nezgodan – pobjednik duela Aleksander Zverev Mateo Beretini.