US OPEN

Đoković krenuo uspješno i odmah ispisao istoriju

Rutinskom pobjedom nad Raduom Albotom drugi reket svijeta Novak Đoković krenuo je u odbranu titule na US Openu – 3:0. Po setovima 6:2, 6:2, 6:4.

U toku samog meča nije bilo previše drame. Srpski teniser pravio je brejkove u pravo vrijeme svakog seta.

Albot je uspio samo jednom da brejkuje Novaka i to u drugom setu. Međutim, to je samo probudilo Đokovića koji mu je uzvratio sa dva vezana brejka i lako ga nadigrao i u tom dijelu igre.

Treći set prelomljen je u sedmom gemu kada je novi olimpijski šampion došao do brejka koji je sačuvao do kraja i stigao do rutinske pobjede. U drugom kolu očekuje ga duel sa sunarodnikom Laslom Đereom.

Međutim, ovaj meč i pobjeda Đokovića ostaće upamćena. Naime, drugi teniser svijeta postao je teniser sa najviše pobjeda na glavnom terenu US Opena. Bila je ovo Đokovićeva 78. pobjeda na Artur Ešu.

Podsjećamo, Đoković je posljednji grend slem sezone osvajao četiri puta – 2011, 2015, 2018. i 2023. godine.