OLIMPIJSKE IGRE / TENIS

Đoković rutinski nadigrao Nadala

Klasik broj 60 Novaka Đokovića i Rafaela Nadala bio je možda i najmanje neizvjestan od svih. Srpski teniser slavio je sa 2:0, po setovima 6:1, 6:4.

U prvom setom kao što i rezultat kaže nije bilo nikakve dileme. Đoković je od starta krenuo silovito, a Rafa nije mogao da sačuva servis. Dva brejka i samo 39 minuta igre za ubjedljivih 6:1.

Ništa se nije promijenilo ni na startu drugog seta. Dva brza brejka i velikih 4:0 za Novaka – izgledalo je da će ovo biti surova pobjeda drugog reketa svijeta. Međutim, od tog trenutka Nadal je izvukao posljednju kap sa dna rezervoara. Uzvratio je oba brejka, izjednačio na 4:4 i senzacionalno se vratio u meč.

Međutim, Đoković je još jednom, kao toliko puta u karijeri, uspio da izvuče posljendji atom snage, osvojio naredna dva gema i slavio sa 2:0 u setovima i plasirao se u osminu finala, gdje će igrati sa pobjednikom duela između Matea Arnaldija i Dominika Kepfera.