Dobro prvo poluvrijeme Kataru nedovoljno za pobjedu

Petarda Milaša (foto: Krsto Vulović)

Vaterpolisti Katara poraženi su i u drugom meču na turniru Regionalne A1 lige. Nakon Primorca, Akademija je u svom gradu poražena i od reprezentacije Slovenije rezultatom 12:15.

Domaćini su u prvom poluvremenu igrali po notama Dušana Milaša. Iskusni vaterpolista Katara je postigao četiri od svojih pet golova tokom prve dvije četvrtine. Kotorani su u jednom momentu imali i dva gola viška 5:3, a nakon četvrtog gola Milaša na semaforu je pisalo 6:5. Milan Nikaljević je na 28 sekundi do poluvremena pogodio za, ispostaviće se, poslednje vođstvo tima Ivana Bjelobrkovića.

Drugo poluvrijeme su Zmaječeki otvorili sa tri vezana pogotka i preuzeli konce igre u svoje ruke (9:7). Prilazili su domaći u tri navrata na minus jedan ali nisu imali snage za preokret.

Pored Milaša, istakao se Nikola Radonić sa tri gola. Nikaljević je postigao dva, a Draško Samardžić i Nebojša Petrović po jedan gol.

Vukašin Stefanović je sa četiri pogotka bio najefikasniji kod Slovenaca.

U nedjelju se u poslednjem kolu turnira u Kotoru sastaju Primorac i Slovenija od 10.10 časova, odnosno Budva i Kataro u podne.