ATLETIKA / PRVENSTVO CRNE GORE

Dominacija barskih klubova

Foto: ASCG

Juče je na Gradskom stadionu u Pljevljima, u tehničkoj oprganizaciji Atletskog saveza Crne Gore i AK Rudar iz Pljevalja, a pod pokroviteljstvo Ministarstva sporta i mladih Crne Gore, održano je 30. ekipno prvenstvo Crne Gore za juniore i juniorke.

Na prvenstvu je nastupilo preko 100 atletičara iz atletskih klubova – Sanja, Rudar, Nikšić, Jedinstvo, Mornar, Lovćen i Orion. Van konkurencije nastupili sa atletičari AK Trebinje i AK Banja Luka.

Ispred ASCG takmičenju su prisustvovali Generalni sekretar Milan Madžgalj, selektor reprezentacije Osnan Erović i članovi stručnog štaba reprezentacije: Drago Musić, Danijela Vujinović i Budimir Jestrović. Takmičenju je takođe prisustvovao i Zoran Jojić direktor direktorata za sport Ministarstva sporta i mladih Crne Gore

Foto: ASCG

U ekipnoj konkurenciji kod juniora prvo mjesto osvojili su atletičari AK Mornar iz Bara sa 5.977 bodova, drugi su bili atletičari AK Rudar iz Pljevalja sa 3.270 bodova, a treće mjesto pripalo je atletičarima AK Nikšić iz Nikšića sa 2.897 bodova.

Kod juniorki trijumfovale su atletičarke AK Sanja iz Bara sa 6.015 boda, ispred atletičarki AK Orion iz Ulcinja sa 5.654 boda i atletičarki AK Rudar iz Pljevalja sa 3.339 bodova. Najboljim ekipama u muškoj i ženskoj konkurenciji pripale su diplome i pehar ASCG.  

Na takmčenju su postignuti rezultati koji su bolji od rekorda Crne Gore i to:

  • Anđela Đuranović, članica AK Sanja iz Bara rezultat u skoku u dalj za mlađe juniorke i juniorke od 5,79m
  • Elzin Guberinić, član AK Orion rezultat u bacanju koplja za pionire od 52,20m

Pobjednici po disciplinama:

JUNIORI:

  • 100m / 1. Uroš leković (Mornar) 11,71, 2. Ilija Ćuzović (Rudar) 11,90, 3. Nemanja Madžgalj (Orion) 12,77
  • 400m / 1. Mihailo Roćenović (Mornar) 51,71, 2. Nemanja Džaković (Rudar) 52,50, 3. Matija Bulajić (Nikšić) 1:00,14
  • 1500m / 1. Boban Madžgalj (Orion) 4:37,0, 2. Ivan Popović (Nikšić) 439,17, 3. Andrej Đukanović (Mornar) 5:04,32
  • 110m prepone / 1. Matija Vojvodić (Mornar) 14,52; 4x100m: 1. Mornar (Bar) 44,80, 2. Rudar (Pljevlja) 45,58, 3. Nikšić (Nikšić) 55,60
  • Skok u vis / 1. Danil Kuvšhinov (Mornar) 150, 2. Matija Bulajić (Nikšić) 150
  • Skok u dalj / 1. Matija Vojvodić (Mornar) 6,63, 2. Ilija Ćuzović (Rudar) 5,37, 3. Nemanja Madžgalj (Orion) 5,12
  • Bacanje kugle (6kg) / 1. Vuk Ražnatović (Mornar) 12,72, 2. Rade Šutović (Nikšić) 10,64
  • Bacanje koplja (800gr) / 1.Nikola Ćuzović (Rudar) 46,46, 2. Nikola Rabrenović (Mornar) 38,67, 3. Rade Šutović (Nikšić) 26,13 

JUNIORKE: 

  • 100m / 1. Maša Bubanja (Rudar) 13,02, 2. Dalila Šukurica (Sanja) 13,06, 3. Amra Hubanić (Jedinstvo) 13,20;
  • 400m / 1. Anabela Mujovi (Sanja) 58,76, 2. Elzana Guberinić (Orion) 1:02,50, 3. Sara Vučetić (Nikšić) 1:03,56
  • 1500m / 1. Nikolina Marović (Orion) 5:29,22, 2. Nikolina Čubranović (Sanja) 5:43,91, 3. Anita Zoronjić (Jedinstvo) 5:45,04
  • 100m prepone / 1. Maša Bubanja (Rudar) 15,27, 2. Anđela Stanišić (Sanja) 18,20, 3. Antonela Gazivoda (Orion) 21,40
  • 4x100m / 1. Rudar (Pljevlja) 50,89, 2. Sanja (Bar) 51,07, 3. Orion (Ulcinj) 55,09
  • Skok u vis / 1. Elzana Guberinić (Orion) 152, 2. Anja Novaković (Sanja) 148
  • Skok u dalj / 1. Anđela Đuranović (Sanja) 5,79, 2. Lara Bubanja (Rudar) 5,14, 3. Nevena Dobrašinović (Rudar) 4,94
  • Bacanje kugle (4kg) / 1. Antonela Gazivoda (Orion) 10,75, 2. Anđela Đuranović  (Sanja) 6,95, 3. Vanja Guzina (Nikšić) 5,57
  • Bacanje koplja (600gr) / 1. Nora Selčanin (Orion) 35,11, 2. Anja Novaković (Sanja) 20,30;
Upiši se
Obavijesti o
0 komentara
Umetnuti fidbek
Vidi sve komentare