KIK-BOKS

Dukić u finalu Svjetskog prvenstva

Crnogorski kik-bokser, Viktor Dukić, plasirao se u finale Svjetskog juniorskog prvenstva u Budimpešti.

Dukić je u polufinalu kategorije preko 91 kilogram, disciplina lou kik, pobijedio Luku Zečića iz Hrvatske. Protivnik u meču za zlato biće mu Elaj Balći iz Turske.

Na korak od medalje zaustavljeni su Nikola Jovetić (lou kik, -67 kg) i Ishak Agović (lou kik, -75 kg). Jovetić je poražen od Ukrajinca Davida Kobžijeva. Naš borac prethodno je bio bolji od Kanana Isajeva iz Azerbejdžana. Agović, koji je u prvom kolu savladao Poljaka Nikodema Kučarskog, u četvrtfinalu eliminisan je od Onura Bala iz Turske.

Sjutra će se za plasman u finale boriti Sultan Imeri (lou kik, -54 kg) i Jovan Lipovina (lou kik, -57 kg). Imerija čeka okršaj sa je Maksimom Penžeskim iz Kazahstana. Crnogorski borac je u četvrtfinalu pobijedio Poljaka Patrika Rožalskog i osigurao bronzano odličje. Lipovini rival će biti Tarik Rašljanin iz Srbije. Do polufinala Lipovina je došao pobjedom nad Adamom Mirgom iz Slovačke.

Ranije, na startu takmičenja eliminisani su Ehad Dautović, Fariz Dacić i Isah Tarhaniš.