LIGA ŠAMPIONA

Filip Marković srušio prvaka Irske

Futsaleri Titograda nastavljaju sa odličnim izdanjima na pretkvalifikacionom turniru za Ligu šampiona. Izabranici trenera Zorana Milaševića poslije uvodne pobjede protiv Rendžersa iz Andore (4:2) danas je red došao na prvaka Irske – Blu Medžik.

Titograđani su slavili rezultatom 3:2 u veoma neizvjesnoj utakmici koja je riješena u 39. minutu.

Poveo je šampion Crne Gore golom Kenana Tafića u 14. minutu. Uslijedio je vatren finiš.

U 30. minutu na 1:1 poravnao je Ian Bjarn. Prednost Titogradu samo dva minuta kasnije Nemanja Nikolić. Međutim, novo izjednačenje stiglo je u 38. minutu golom Gabrijela Lukasa koji je prethodno u 15. minutu promašio penal.

Heroj šampiona Crne Gore bio je Filip Marković koji je već u sljedećem, pretposljednjem, minutu utakmice zatresao mrežu Blu Medžika i donio nova tri boda Titograđanima.

U poslednjem kolu, koje se igra u subotu, Titograd će igrati sa domaćinom Forcom i ta utakmica će odlučivati o plasmanu u narednu fazu takmičenja.