MALE AJKULE VELIKOG SRCA BEZ FINALA

Rafal Gojkovića bez nagrade

Rezultat iz grupe sa Srbijom, poraz nakon peteraca od 16:18 i vođstvo od 13:11, dva minuta i 10 sekundi prije kraja regularnog toka meča, pružali su nadu da crnogorske vaterpolo juniore nakon duela sa istim rivalom u polufinalu možemo gledati u borbi za trofej na Svjetskom prvenstvu u Buenos Ajresu. Ipak, u polufinalu protiv istog rivala, potpuno druga priča. Mladi Delfini su zahvaljući dominaciji u prvih 11 minuta savladali Ajkulice rezultatom 13:9.

Ispostavilo se da je konačan rezultat odredio start utakmice. Crna Gora je imala velikih problema u napadu tokom prve četvrtine, i samo jednog raspoloženog igrača, Strahinju Gojkovića. Sin selektora A reprezentacije, Vladimira, meč je završio sa čak šest golova. Naslednik nekadašnjeg kapitena Ajkula, Nikole Janovića, Srđan, postigao je dva pogotka, a jedini strijelac mimo pomenuta dva talenta za Ajkulice bio je Ivan Marković, koji se upisao u strijelce tek sredinom poslednjeg kvartala.

Prvi gol izabranici Miodraga Mirovića postigli su tek 3. minutu druge četvrtine, kada je pogodio Srđan Janović. Međutim, tada je zaostatak već bio praktično nedostižan – 1:8.

Mlade Ajkule se međutim pokazale veliko srce, nisu se predavale i serijom 5:1 prišle su na samo tri gola zaostatka na startu poslednje četvrtine – 6:9. Ostaće i pitanje šta bi bilo kad bi bilo, odnosno da pri rezultatu 5:9, na četiri sekunde do kraja treće dionice, odlični golman Srbije, David Dimković nije odbranio petarac Janoviću.

Bez obzira na to, imali su Mirovićevi učenici igrača više pri rezultatu 6:9 i šansu da dodatnu smanje zaostatak, ali nisu uspjeli da pogode mrežu. Vrijedno je pomena da su u tom parcijalu Ajkulice postigle tri gola za 80 sekundi. Zatim su Vuk Kojić i Luka Gladović, na četiri minuta i 20 sekundi do kraja odveli mlade Delfine na sigurnu distancu – 11:6.

Ajkulice će za bronzu igrati sa poraženim iz meča između Italije i Mađarske, koji je na programu u noći između ponedjeljka i utorka od 2.30 časova.

SRBIJA – CRNA GORA 13:9 (6:0, 2:2, 1:3, 4:4)

Igraš više: Srbija 11 (7), Crna Gora 8 (2). Peterci: Srbija 1 (0), Crna Gora 1 (0).

SRBIJA: Dimković, Bodiroga 1, Novaković 3, Tomić 1, Kojić 1, Gladović 2, Canepa 1, Đokanović 1, Adamović, Krstić 2, Lazić, Savić, Čonkić 1.

CRNA GORA: Vukašinović, Matijević, Marković 1, Milinić, Roganović, Stupar, Janović 2, Petrović, Perov, Gojković 6, Pejović, Samardžić.