NAREDNI RIVAL CRNE GORE

Grci ubjedljivi protiv Rumuna

Crna Gora otvorila je Olimpijske igre porazom od Hrvatske (11:8), a sljedeći meč naši vaterpolisti igraju u utorak od 19 časova i 30 minuta. Rival će biti reprezentacija Grčke.

Heleni su večeras debitovali u Parizu i odmah na startu su ostvarili ubjedljiv trijumf protiv vjerovatno i najslabije ekipe u grupi – Rumunije. Krajnji rezultat bio je 14:7 u korist Grka.

Od početka je Grčka nametnula svoj ritam, a poslije prve dionice bilo je 4:2. Furiozno su Heleni otvorili drugi period – serijom 4:0. Prednost je porasla na 8:2. Ipak, napad je u tom momentu malo stao pa su Rumuni do poluvremenu spustili zaostatak na 9:5.

Ipak, drugo poluvrijeme bilo je čisto odrađivanje posla narednog rivala naših Ajkula. Dozvolili su Rumunima samo dva gola dok su oni postigli još pet.