Grend slem broj 24 je tu, Novak Đoković šampion US Opena

Novak Đoković novi je šampion US Opena. Srpski teniser je savladao Danila Medvedeva rezultatom 3:0 (6:3, 7:6, 6:3) i tako došao do 24. grend slem titule u karijeri.

Ovo je četvrti put u karijeri da Đoković podiže trofej u Njujorku.

Početak je bio kao iz snova za Novaka. Odmah je napravio brejk, došao do vođstva od 3:0 poslije samo 12 minuta igre. Rutinski je priveo prvi set kraju, bez da dozvoli Medvedevu bilu kakvu šansu za brejk.

Drugi set je bio zapravo i ključ pobjede za srpskog tenisera, ujedno i najduži na turniru. Čuvali su svoj servis i jedan i drugi. Jednu brejk priliku imao je Novak, dok je Danil došao do dvije od kojih je jedna bila i set lopta. Ipak, Đoković se spasio i odveo set u tajbrejk.

Tu je ponovo bio neumoljiv iako je Rus mini brejk započeo. Pri vođstvu od 2:0 bilo je jasno da će se Danil teško vratiti u ovaj meč i ponoviti scenario iz 2021. godine kada je u finalu US Opena savladao Đokovića.

U trećem setu prvi je do brejka došao Novak i tako otvorio seriju brejkova. Prvo je Medvedev uzvratio ribrejkom, ali je Đoković bio spreman da protivniku nanese novi udarac. Čini se da je posljednji otpor upornog Rusa tu i slomljen.

Đoković će od sjutra ponovo biti prvi teniser svijeta.