OLIMPIJSKE IGRE / ODBOJKA

Harikiri Japanaca

Svojevrsni harikiri izvršili su odbojkaši Japana u četvrtfinalu Olimpijskih igara. Kamizake su vodile 2:0 u setovima i imale tri meč lopte u trećem setu (24:21), ali su dozvoli Italijanima da preokenu i provuku se u polufinale. Azuri su prošli nakon što su tri seta dobili na razliku – 3:2 (20:25, 23:25, 27:25, 26:24, 17:15).

Svjetski šampioni će igrati u polufinalu Olimpijskih igara sedmi put na poslednjih osam izdanja. Među četiri najbolja nisu bili samo prije tri godine u Tokiju.

Do duela sa pobjednikom meča između Francuske i Njemačke, Azure su vodili Alesandro Mikieleto sa 24 poena, Danijele Lavija u Juri Romano sa po 19 poena.

Na drugoj strani Juki Išikava je osvojio nevjerovatna 32 poena. Judži Nišida je sakupio 22, Ran Takahaši 16 poena.

Statistički gledano, Italijani su bili bolji od Japanaca samo u blokovima (15/2). Azijati su osvojili više poena iz napada (73 prema 67), aseva (7/6) i grešaka protivnika (32/25).

Ranije danas je Poljska eliminisala Sloveniju i u polufinalu će se sastati sa pobjednikom duela između Brazila i Sjedinjenih Američkih Dražava.