EP U VATERPOLU / CRNA GORA - GRČKA 10:15

Heleni ponovo kobni za Ajkule

Crnogorski vaterpolisti poraženi su od Grčke u meču za peto mjesto na Evropskom prvenstvu – 15:10. Ponovo su Heleni bili kobni za Ajkule baš kao i u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Fukuoki.

Čini se da je ključni period meča za pobjedu Grčke bio upravo početak. Vrlo brzo su se odvojili na 3:0, dok momci Vladimira Gojkovića nisu uspijevali da pronađu put do mreže Grka. Prvi gol za Crnu Goru došao je tek na isteku petog minuta kada je Đuro Radović zatresao mrežu.

Do kraja prve četvrtine nade o osvajanju petog mjesta potonule su s obzirom da je rezultat bio visokih 6:2.

U drugoj četvrtini Ajkule su se trgle u odbrani i dozvolili Grcima samo dva gola. Međutim, napad je ponovo bio problem. Uspjeli smo samo tri puta da zatresemo mrežu golmana Zerdevasa i to preko Alekse Ukropine, Draška Brguljana i Marka Mršića.

Nisu se predavali crnogorski vaterpolisti do kraja. Na dva minuta do kraja treće dionice golom Konstantina Averke prišli smo na samo dva gola zaostatka, 9:7. Imali smo i napad da se već u ovom periodu primaknemo na gol zaostatka, ali nije iskorišten.

Ipak, odmah po početku posljednje dionice Miroslav Perković pogodio je i doveo nas na korak od egala, 9:8. Međutim, tada smo dozvolili Helenima mini seriju 2:0 kojom su otišli na 11:8. Od momenta povratka nije bilo.

Na kraju 15:10 za Grke.

Najefikasniji sa po dva gola bili su Konstantin Averka, Marko Mršić i Aleksa Ukropina. Po gol su dodali Draško Brguljan, Đuro Radović, Vasilije Radović i Miroslav Perković.

Kod Grka sa četiri gola istakao se Konstantinos Genidounias.