PARAOLIMPIJSKE IGRE

Hrabri Filip nakon velike borbe poražen od Liana

Od specijalnog izvještača iz Pariza

Naš paraolimpijac Filip Radović nije uspio da se plasira u finale Paraolimpijskih igara. Hrabri Cetinjanin je nakon velike borbe poražen 1:3 (8:11, 11:5, 6:11, 9:11) od reprezentativca Kine Hao Liana, pa će morati da se zadovolji bronzanim odličjem u Parizu.

Loše je mladi Cetinjanin ušao meč, mučio se sa servisom, što je Kinez iskoristio i poveo 6:2, vodio je i 10:4 i činilo se da će lagano osvojiti prvi set. Fićo je međutim pokazao čelični karakter i poručio rivalu da neće odstupiti ni milimetra, te da će morati da se pomuči za svaki poen. Naš reprezentativac je u finišu prišao na 8:10, ali je Azijac ipak osvojio odlučujući poen za 11:8.

U drugom setu potpuno druga priča. Filipa je služio servis, odmah je napravio seriju 3:0, kasnije vodio 6:2. Hao Lian je prišao na 4:6 na svoj servis, ali jednostavno nije imao rješenja kada Radović servira. Crnogorski paraolimpijac je drugi set sigurno finiširao za 11:5 i izjednačenje na 1:1.

Otvaranje trećeg seta bio je izuzetno napeto. Filip je pri rezultatu 2:2 sa dva loša servisa dozvolio rivalu da se odlijepi na 2:4. Međutim ubrzo je izjednačio, da bi Kinez novom serijom stekao četiri poena prednosti (8:4), koju je čuvao do kraja seta i rezultata 11:6.

Četvrti, ispostavilo se odlučujući set počeo je kao i prethodni. Na startu se igralo izjednačeno (2:2), ali se Lian odvojio na 2:5. Marić je zatražio taj-aut, koji nije urodio plodom. Reprezenativac Kine je nastavio sa dobrom igrom, vodio je 7:3 i 8:4. Filip je tada po ko zna koji put pokazao čelični karakter, preokrenuo na 9:8. Radović je nakon toga dobro ušao u poen, ali je promašio bekhend i na semaforu je stajalo 9:8. Nažalost, u završnici je Kinez bio staloženiji i nakon greške našeg momka iskoristio prvu meč loptu za 11:9.

Treba napomenuti da je Radović dobio opomenu sudije jer je navodno “krio” lopticu pri servisu, što ga je takođe malo poremetilo i možda presudilo da se ne nađe u finalu gdje će se Lian boriti za zlatno odličje sa Patrik Čojnovskim.

Poljak je u polufinalu bio uspješnji od Francuza, Matea Bohasa, sa 3:1.